EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Globální problémy z nadhledu

2. stupeň ZŠStřední školy
FyzikaBiologieChemieDalší
Projektový denAplikace
ČeskyAnglicky

Výuková aplikace seznamuje žáky interaktivní formou s dálkovým průzkumem Země a s globálními problémy životního prostředí. Využívá interaktivní úkoly, testy, 3D vizualizace a družicové snímky. Součástí programu je výroba papírového modelu družice a práce s rozšířenou realitou.

  • Výuková aplikace pro tablety
  • Střední školy
  • Zeměpis, Biologie, Environmentální výchova, Fyzika
  • 3 vyučovací hodiny

Aplikace v prvních třech kapitolách představuje Dálkový průzkum Země: především význam družic, princip jejich fungování, využití družicových snímků, historii dálkového průzkumu. V dalších částech se zabývá konkrétními globálními problémy: znečištěním oceánů, ubýváním tropických pralesů a rozšiřováním pouští. Aplikace využívá interaktivní úkoly, testy, 3D vizualizace a družicové snímky. Program je určen k zopakování a rozšíření znalostí k tématu Globální problémy a k prvnímu seznámení s tématem Dálkový průzkum Země. Součástí je výroba papírového modelu družice a práce s rozšířenou realitou.

 

Ukázky z aplikace

 

Výuka s aplikací globální problémy z nadhledu

 

Příprava aplikace pro iOS

Ve spolupráci se společností  24U, s. r. o připravujeme taktéž i verzi iOS, která je v současné době (červen 2017) v beta testování. Pokud by jste se rádi zapojili do testování, dejte nám, prosím, vědět.

Společnost 24U, s.r.o je akreditovanou společností MŠMT v rámci informačních technologií ve školství. Pro své zákazníky nabízí rozmanitou škálu služeb, zaměřuje se především na prodej a servis výpočetní techniky, nabízí softwarová řešená na míru, od vývoje, tvorby a úprav až po implementaci.

Pro klienty každoročně pořádá Učitelský summit, dále zajišťuje základní i pokročilá školení týkající se využívání Apple produktů ve výuce a je výrobce mobilní dobíjecí základny iKufr.

Od roku 2010 je držitelem oprávnění od Apple Distribution International působit jako Apple Solution Expert Education, tj. Odborník Apple pro vzdělávání.