EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Seminář Základy technologie IQRF

Šestihodinový kurz technologie IQRF pro začátečníky proběhne v prostorách Smíchovské střední průmyslové školy v Preslově ulici 12. 12. 2016 od 12:00 do 18:00 hodin. Je určen učitelům odborných předmětů zaměřených na výpočetní techniku, hardware, počítačové sítě, programování, robotiku a internet věcí.

1. – 2. hod.: Dnešní svět a IQRF

Během první části se seznámíme s obecnými principy fungování internetu věcí a pochopíme souvislosti technologie IQRF s dnešním světem, ve kterém využíváme ve velké míře inteligentní stroje a počítače. Představeny budou základní principy technologie, její výhody a nevýhody a reálné využití.

3. – 4. hod.: Možnosti a způsob využití 

V další části si přiblížíme technologie IQRF po praktické stránce, poznáme produkty využívající se v koncových výrobcích a seznámíme se se základními technickými specifikacemi výrobků. Ukážeme si technické rozdílnosti mezi jednotlivými produkty, tak, abychom byli schopni pro koncový výrobek / projekt vybrat nejvhodnější variantu.

5. – 6. hod.: Používání technologie

Během třetí části si již vlastnoručně vyzkoušíme práci s produkty a seznámíme se s jejich programováním. V závěru by měl být každý schopen správně nakonfigurovat produkty a uvést je do základního stavu, ve kterém budou dále použitelné, a ovládat produkty přes internet.

Kurz je akreditován jako DVPP, účastníci obdrží osvědčení o absolvování. Pro učitele je zdarma.

 

Přihlásit na kurz se můžete zde

Další podobnou akcí bude IQRF IoT Hackaton ve dnech 15.–16. 11. 2016

O programu Smart school si přečtěte zde.

Autor Jana Marešová SCIENCE IN - Copywriter

Zobrazit profil autora