EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Konference Elixír do škol

Tři dny workshopů a populárních přednášek. Přesně v takovém duchu se nesla konference Elixír do škol, která se uskutečnila v Hradci Králové ve dnech 13. – 15. května 2016.
Popularizační přednášky tematicky obsáhly široké spektrum fyzikální problematiky – od jaderných technologií přes optiku a elektřinu až po gravitační vlny. Účastníci se během nich seznámili s řadou fyzikálních zákonitostí, které se „skrývají v pozadí“ a rovněž se zajímavými a neotřelými fyzikálními pohledy na vybrané problémy.

Fotogragie z přednášek


ESERO uspořádalo na konferenci tři workshopy: Vznik života, Výroba raket a Poznáváme vesmír pomocí počítače.
Vznik života pojednává o životě ve vesmíru. V jeho průběhu účastníci mimo jiné pracují s mikroskopy. V tomto případě se tak seznámili tak zejména s všudypřítomnými želvulškami, neuvěřitelně odolnými organismy. Výroba raket je tzv. „hands-on“ workshop, ve kterém si účastníci vyrábí vlastní raketu z PET-lahve a následně ji i odpalují. Během workshopu Poznáváme vesmír pomocí počítače se k přiblížení témat vesmíru pracuje s tablety a volně dostupnými programy pro PC jako např. Stellarium nebo Algodoo.

Fotogragie z přednášek

Kromě našich workshopů se na konferenci konaly mnohé jiné, věnované různým oblastem matematiky a fyziky. Workshopy byly vedeny v duchu projektu Heuréka, tedy „vlastníma rukama a hlavou“. Účastníci si během nich vyzkoušeli řadu zajímavých a neobvyklých aktivit ze světa fyziky. Rovněž nechyběly workshopy v duchu Hejného matematiky.

 

Fotogragie z přednášek
Autor SCIENCE IN SCIENCE IN - ESERO

Zobrazit profil autora