EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

School Lab na symposiu Living Planet

Během tří dnů (10. – 12. května) navštívilo ESA School Lab, tedy jakousi "vesmírnou školní laboratoř" pořádanou v rámci konference Evropské vesmírné agentury (ESA), téměř 250 žáků středních škol. Zastřešujícím tématem byl v tomto roce dálkový průzkum země (DPZ), rychle se rozvíjející linka vesmírného bádání.

 


Studenti se po úvodním krátkém a zábavném teoretickém seznámení s DPZ rozdělili do malých skupinek, ve kterých absolvovali čtyři stanoviště. Zde je specialisté z Německa, Velké Británie, Itálie a České republiky seznámili s nejnovějšími trendy, s novými technologiemi a nejpalčivějšími otázkami, které se ve výzkumu a aplikaci DPZ do reálného života objevují.
Během dvou a půl hodinového bloku se studenti nejenom seznámili, ale i si sami vyzkoušeli práci s přenosným spektrometrem, ponořili se do rozšířené reality, vyzkoušeli si 3D brýle, podívali se na svět termokamerou, seznámili se s aplikací do tabletů věnovanou DPZ a jiné interaktivní pokusy. S některými přístroji zahraničních kolegů se při tom nelze jen tak potkat. Jako bonus připravila ESA pro každého studenta plakát družicového snímku Prahy a každá třída dostala výpravnou publikaci World of Water – atlas napěchovaný krásnými satelitními snímky z celého světa.
Zpětné odezvy na celou akci ze strany zúčastněných škol byla více než nadšená, což nám samozřejmě dělá radost. Příště se tedy těšíme i na vás!

 

A pro ty z vás, kteří máte radši pohyblivé obrázky - reportáž ČT z akce níže:

 

Autor Sylvie Kročáková SCIENCE IN - Copywriter

Zobrazit profil autora