EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Národní finále CanSat 2016 již brzy!

Ve dnech 31. 3. – 1. 4. 2016 se v Jaroměři uskuteční národní kolo soutěže CanSat 2016 pořádané kanceláří ESERO ve spolupráci s firmou Vertical Images. Vítězný středoškolský tým postoupí do mezinárodního finále.


Do prvního ročníku soutěže CanSat (více informací o projektu zde) se přihlásilo devět týmů. Každé družstvo připravilo svůj vlastní „vesmírný projekt“ vypuštění satelitu, byť „jen“ o velikosti malé plechovky. Žáci pod vedením svých pedagogů zpracovali projekt od počáteční fáze stanovení cílů mise, promyšlení konstrukčního řešení, navržení rozpočtu a časového harmonogramu, přes samotnou konstrukci CanSatu až po způsob vlastní analýzy dat získaných během vypuštění satelitu. Výstupem je závěrečná zpráva o průběhu celého projektu, kterou všechny týmy odevzdaly ještě před vlastní soutěží porotě k prostudování.


Během dvou soutěžních dnů všechny týmy vypustí s pomocí dronu svůj satelit z výšky cca 450 metrů, který během letu posbírá data, která musí být následně analyzována. Výsledky budou zpracovány do prezentace, kterou členové týmů přednesou před odbornou porotou, jejímž předsedou bude Pavel Pačes z fakulty elektrotechnické ČVUT.


Vítězný tým se se svým projektem vydá na mezinárodní finále, které se letos bude konat v Portugalsku.


O průběhu soutěže, jakož i o jejích výsledcích vás budeme na těchto stránkách informovat.

Autor Tomáš Kapler SCIENCE IN - experimenty a soutěže

Zobrazit profil autora