EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Seminář o LEGO robotice v Belgii

Učitelé druhého stupně ZŠ a nižších stupní gymnázií mohou zažádat o účast na unikátním semináři o robotice. Workshop se koná v belgickém městě Redu v termínu 28.–29. 4. 2016.

 

Během dvoudenního semináře se učitelé dozvědí, jak využívat robotiku při výuce fyziky a technických předmětů, s důrazem na badatelsky orientované vyučování a osvojování práce s novými nástroji.

Počet míst je omezený, proto neváhejte a rychle se přihlaste! Termín pro odevzdání přihlášky je 24. 3. 

 

Fotografie z loňského ročníku

 

Co účastníky čeká

Účastníci pomocí programovatelných stavebnic LEGO Mindstorms sestaví roboty a využijí je k simulované misi na Mars s konkrétními objevitelskými cíli. V zájmu pozornosti budou mj.

skupenství, světlo, programování, sběr dat a jejich analýza a technologie komunikace.

Učitelé získají různé druhy odborných znalostí a dovedností, nezbytných k úspěšnému provedení vesmírného projektu, a tipy, jak směřovat žáky ke studiu přírodovědných a technických oborů.

  

Kdo, kdy a jak se může přihlásit?

Workshop je určen učitelům přírodovědných a technických předmětů na druhém stupni ZŠ a nižších stupních gymnázií. Mohou se přihlásit zasláním emailu na adresu  e-roboticslab@esa.int, kde uvedou své jméno, příjmení, národnost, telefonní číslo, jméno školy a její adresu, vyučované předměty, věk vyučovaných žáků a datum workshopu, kterého by se rádi zúčastnili. Termín odevzdání přihlášek je 24. 3. 2016. Přijetí bude oznámeno 1. dubna. 

  

Detaily workshopu

Workshop se bude odehrávat v belgickém středisku ESA ve městě Redu. Na programu je mimo jiné návštěva pozemní stanice a blízkého vesmírného střediska Euro Space Centre. Pracovním jazykem je angličtina. 

Praktické detaily sdělí ESA přímo vybraným účastníkům. Ti jsou pak povinni zúčastnit se workshopu v celém rozsahu.

Účast na workshopu je bezplatná. ESA vybraným učitelům hradí cestovné, ubytování i účastnický poplatek.

 

Autor SCIENCE IN SCIENCE IN - ESERO

Zobrazit profil autora