EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

KidsXO - Mise Zero; Posíláme pozdrav astronautům!

Na čtvrtek 14. listopadu jsme pro děti do 14 let v prostorách Deloitte v Praze připravili další akci zaměřenou na programování mikropočítačů na oběžné dráze Země. Akce nese název KidsXO - Mise Zero a pořádáme ji v rámci Českého kosmického týdne (Czech Space Week) spolu s Deloitte Česká republika.

Akce nese podtitul Mise Zero podle jedné části letošní Astro Pi Challenge a je pro všechny samozřejmě ZDARMA.

Co nás čeká? 

Programování kódu, který poletí až do vesmíru!

Na palubě Mezinárodní vesmírné stanice ISS se kromě astronautů nachází také dva počítače Astro Pi (Raspberry Pi). Cílem výzvy je vymyslet a napsat kód, který na nich poběží, přičemž tuto příležitost získají všechny kódy, které v průběhu této akce správně naprogramujeme. Jeden kód = půl minuty v éteru.

Každý účastník KidsXO - Mise Zero tak získá 30 vteřin slávy na oběžné dráze, což mu nakonec zpětně doloží i certifikát od Evropské kosmické agentury ESA. No není to super?! Tato výzva je určená úplným začátečníkům i pokročilejším Python-programátorům. Na místě budou po celou dobu akce zkušení mentoři, kteří případně s čímkoli poradí.

Každý blok trvá 60 minut a při registracích si můžete vybrat, který vám nejvíce vyhovuje.

  1. Program je od 8:00 do 14:00 vyhrazen školním třídám, které se zaregistrují zde: REGISTRACE
  2. Program je od 15:00 do 18:00 vyhrazen jednotlivcům nebo utvořeným týmům ze široké veřejnosti. REGISTRACE 

Účastnit se mohou pouze děti ve věku 9–14 let (horní věková hranice je striktně daná pravidly Astro Pi Challenge, dolní je doporučená).
Pracovat se bude ve skupinkách o 2–4 členech (na odpolední bloky se proto mohou hlásit hotové skupiny i jednotlivci, kteří utvoří skupinku až na místě).

  • Školní třídy registruje učitel nebo doprovod, který bude v době konání na místě.
  • Každého účastníka odpoledního bloku (ať už je, či není součástí skupinky) musí přihlásit jedině jeho zákonný zástupce prostřednictvím registračního formuláře výše.

Celá akce proběhne v češtině.

Poznámka pro dopolední slot:

Při registraci třídy si můžete vybrat několik termínů, které vám vyhovují. Abychom následně vyhověli co největšímu množství tříd, jeden z vámi zvolených vám přidělíme. Vaše registrace vám bude do 24 hodin od registrace potvrzena a před událostí samotnou vám zašleme jeden souhrnný e-mail s dalšími organizačními pokyny. Očekáváme, že nejmenší zájem bude o slot 8:00 - 9:00 a 13:00 - 14:00. Budete-li mít tedy možnost zúčastnit se v těchto časech, budeme rádi. Přijďte si vychutnat dobrou kávu mezitím, co vaše děti budou programovat. :-)

Poznámka pro odpolední slot:

Předem upozorňujeme, že čím dřívější časový slot vyberete, tím lépe – a to hned ze dvou důvodů. V prvním slotu očekáváme menší počet dětí, které díky tomu získají možnost intenzivněji využít pomoci přítomných mentorů. Navíc vám pak zbyde více času užít si drobné občerstvení a nenáročný doprovodný program. Ten poběží paralelně od 14:45 (začátek registrace) do 18:15 (předpokládaný konec programu) a zúčastnit se ho mohou jak děti, tak rodiče  

  • KDY: 14. 11. 2019 od 8:00 do 18:00
  • KDE: Deloitte, Italská 67, Praha 2
  • KONTAKT: Jan Spratek, tel.: 731 435 236, e-mail: spratek@sciencein.cz

Autor SCIENCE IN SCIENCE IN - ESERO

Zobrazit profil autora