EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Semifinále soutěže CanSat se nám blíží, a my už se těšíme na prezentace týmů, reporty postupu a hlavně na samotné CanSaty, jejichž funkčnost nám týmy představí.

Samotné semifinále se uskuteční v úterý 29. ledna od 8:15, kdy se u nás postupně vystřídá všech 14 letošních středoškolských týmů z celé České republiky. 

Semifinále bude rozděleno do dvou částí, během kterých se nás budou snažit týmy přesvědčit, že právě oni jsou těmi nejlepšími kandidáty pro postup do užšího národního finále, kde se následně vybere zástupce pro finále evropské.

1) test telemetrického spojení a využití přidělené frekvence (část týmu zůstane u nás v kanceláři s přijímací stanicí a další člen(ové) týmu se vydají na stanovené místo s CanSatem)  - 30 min.

2) prezentace postupu projektu - k tomuto bude možné využít prezentaci, maximální čas prezentace je 15 minut. 
Při prezentaci se tým zaměří na téma své mise (co dělá, proč je to důležité, čeho chce dosáhnout, v čem jsou dobří), co se již povedlo, jaké jsou plány, díky čemu vyhrají.

Vyhlášení výsledků proběhne cca v 17:00.

V semifinále budou hodnoceny následující části:

  1. Telemetrické spojení + technické provedení CanSatu (30 bodů)
  2. Publicita mise (20 bodů)
  3. Prezentace projektu (50 bodů)

Bodový zisk bude poté vynásoben multiplikačním faktorem, který týmy obdrží za zprávu pro semifinále.

Každý tým měl rovněž za úkol natočit představovací video svého týmu a projektu. Tato videa budou postupně k nahlédnutí na našem Facebooku.

Autor SCIENCE IN SCIENCE IN - ESERO

Zobrazit profil autora