EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Edit: 23.1.2020

Měsíc je nejbližší a zatím jediné kosmické těleso, na které vstoupil člověk. Abychom se o našem přirozeném satelitu dozvěděli více, bude zapotřebí na Měsíci vybudovat stálou základnu, která by byla trvale obydlena, podobně, jako je tomu u vesmírné stanice ISS. Není to úkol jednoduchý.

Chtěl by ses na něm podílet? Moon Camp Challenge ti tuto možnost nabízí! Navrhni soutěž jako školní projekt, nebo vytvoř s kamarády tým, který se v jedné či více ze tří kategorií soutěže zúčastní, a uplatni v něm své nápady!

Moon Camp je vzdělávací projekt vedený ve spolupráci mezi ESA a Airbus Foundation v kooperaci se společností Autodesk. Využívá inovativní výukové  technologie k výzvě studentům, aby si sami navrhli své vlastní řešení měsíčního projektu pomocí 3D nástrojů. Připravuje třídy na aktivity zaměřené na výuku designu a vědecké experimenty. Týmy budou rozvíjet řadu vědeckých mezioborových experimentů k prozkoumání extrémního prostředí vesmíru a pochopí, jak by astronauti mohli žít na Měsíci. Později by měli navrhnout 3D model Moon Campu pomocí software Tinkercad (kategorie Discovery a Explorers) nebo Fusion 360 (kategorie Pioneers). Jejich design by měl být přizpůsoben prostředí na Měsíci, využívat místní zdroje a poskytovat ochranu i životní a pracovní zázemí pro astronauty.

Moon Camp Challenge je rozdělena do tří samostatných kategorií, představujících různé úrovně složitosti: Moon Camp Discovery (začátečníci), Moon Camp Explorers (středně pokročilí) a Moon Camp Pioneers (pokročilí).

Kategorie Discovery je otevřena od 4. 11. 2019 do 25. 3. 2020 pro dvou až šestičlenné týmy v doporučeném věku 6 až 14 let. Pokyny a další podrobnosti k této kategorii naleznete ZDE.

Kategorie Explorers je otevřena od 6. 1. 2020 do 25. 3. 2020 pro dvou až šestičlenné týmy do 14 let. Pokyny a další podrobnosti k této kategorii naleznete ZDE.

Kategorie Pioneers je otevřena od 6. 1. 2020 do 25. 3. 2020 pro dvou až šestičlenné týmy v požadovaném věku od 15 do 18 let. Pokyny a další podrobnosti k této kategorii naleznete ZDE.

Autor Jan Spratek ESA-ESERO - space science educator

Zobrazit profil autora