EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Bastlení pro mladé inovátory a tvůrce

Účastníci kurzu se naučí programovat jeden z mnoha programovatelných mikropočítačů. Naučí se ho používat ke generování zvuku i zpracování dat sesbíraných pomocí senzorů a základní interakci. Kurz umožní účastníkům nahlédnout do oblasti kreativního světa a uměleckotechnických aplikací.Díky kurzu se student seznámí s vysokoškolským prostředím Fakulty elektrotechnické ČVUT, která se později může stát i jejich fakultou.

Nabízíme dva čtyřdenní kurzy, první se uskuteční v červnu a druhý v září. Kurz je určen především studentům třetích a čtvrtých ročníků středních škol.

Součástí lekcí budou vstupy externího lektora jako komentované videoprojekce a další ukázky z oblasti umění, designu a kreativního průmyslu.

Kurz bastlení proběhne během čtyř dnů a je rozdělen do 7 částí v nichž se postupně naučíte jak využít univerzální a dnes již hodně známý nástroj pro vytvoření interaktivní multimediální instalace doma na zahradě nebo ve škole. Využijte tedy možnost experimentovat a zkoušet nové věci se starým dobrým Arduinem.

1. Seznámení s minipočítačem Arduino
2. Programování Arduina
3. Jak hýbat věcmi na dálku
4. Interakce
5. Zvuk a jeho generování
6. Jednoduchá grafika
7. … všechno dohromady

 

Přihlášky zasílejte do 25.5.2018. Přihláška je dostupná zde.

 

Datum konání: 4.-7.června 2018

Kurz bude probíhat v Institutu intermédií, Technická 2, Praha 6

Cena: 1200,- Kč , dvě místa za 500,- Kč jsou rezervována pro studenty z finančně slabších rodin, o stipendia žádá za studenta vedoucí pedagog doporučujícím dopisem k přihlášce

Kontakt: katerina.mikulcova@fel.cvut.cz , tel. 224352343 www.iim.cz

Autor Jana Marešová SCIENCE IN - Copywriter

Zobrazit profil autora