EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

In-flight call s Paolem Nespolim 4. 12. 2017

V prosinci kancelář ESERO pořádá videohovor (Inflight call, IFC) s italským astronautem Paolem Nespolim na Mezinárodní vesmírnou stanici. 

Přihlašovat sebe a své žáky na IFC s Paolem Nespolim můžete zde. Inflight call se uskuteční v Praze na ČVUT, a to 4. 12. 2017.

Videohovor bude součástí celodenního programu pro učitele a žáky. Na programu dne jsou inspirativní přednášky a workshopy a přibližně 20minutový videohovor s astronautem, kdy budou moci čeští učitelé položit 3 otázky. ESERO kancelář proto vyhlašuje soutěž o nejlepší otázku pro Paola Nespoliho. Otázky navrhujte do 2. 11. 2017 zde. Autoři nejlepších otázek, které budou vybrány ve spolupráci s ESA, budou odměněni věcnou cenou od ESA.

Paolova nynější (v pořadí již třetí) vesmírná mise se nazývá VITA (Vitality, Innovation, Technology and Ability). Rozsáhlý program mise VITA obsahuje experimenty z biologie, lidské fyziologie, monitoring vesmírného prostředí a testování nových technologií a materiálů v něm. Na téma Paolovy mise je navázáno také téma celého videohovoru – život ve vesmíru – k tomu by se měly vázat navrhované otázky. 

Autor Tomáš Kapler SCIENCE IN - experimenty a soutěže

Zobrazit profil autora