EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Projekty

Zúčastněte se projektů Evropské vesmírné agentury a ESERO partnerů.

Mezinárodní

CanSat

náhled

Soutěž CanSat nabízí soutěžním týmům jedinečnou možnost vyzkoušet si přípravu vlastního „vesmírného projektu“ - stavby satelitu.

Celý článek

Mission X

náhled

Mezinárodní soutěž pořádaná ESA a NASA ukazující dětem výcvik kosmonauta. Cílem je vést děti ke zdravému životnímu stylu a pohybu.

Celý článek

Space awareness

náhled

Projekt si klade za cíl informovat děti a mladé dospělé o současném výzkumu a problémech souvisejících s poznáváním vesmíru a o řadě kariérních příležitostí v této oblasti a ukázat jim, že výzkum vesmíru může být zábavný a inspirativní. Více o projektu nalezne na stránkách projektu zde.

České

Akademie geoinformačních dovedností

náhled

Projekt, podpořený Evropskou kosmickou agenturou a Univerzitou Karlovou v Praze má za cíl začlenit témata dálkového průzkumu Země (DPZ), geografických informačních systémů (GIS) a satelitní navigace (GPS, Galileo) do výuky na základních a středních školách v Česku. Projekt je určen pro žáky a studenty ZŠ a SŠ, částečně též pro pedagogy a pro pracovníky organizací dětí a mládeže.

Celý článek

Expedice vesmír

náhled

Národní soutěž pro děti od 10 do 15 let, se simulovaným letem do vesmíru.  Více naleznete na webu projektu zde.

Tabletárium

náhled

Dlouhodobý projekt SCIENCE IN, Univerzity Karlovy a Českého vysokého učení technického chce s pomocí vzdělávacích aplikací pro tablety a chytré telefony zvyšovat zájem dětí o přírodovědné a technické obory, a přibližovat široké veřejnosti kulturní a přírodní zajímavosti v našem okolí.

Celý článek